نقطه نظرها
img
درباره سايت
مشاهده مطالب سايت

درباره سايت

img img img
سخن روز
بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.
‐ حضرت علی علیه‌السلام
خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان.
‐ دکتر علی شریعتی
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

پيوندها، روزانه ها و ...

امکانات سايت

مطالب سايت

img img
ساعت
0

اخیرا با توجه به سیل عظیم زائران میلیونی اربعین حسینی، وهابیت و داعش هم برای کار شکنی، از ترفند قدیمی تهدید زائران ، در سایتها و شبکه های خود استفاده میکند

حتی یک شب مانده به اربعین این تهدید خود را در نزدیکی های کربلا عملی هم کرده است. خمپاره های منفجر شده در نزدیکی های کربلا بیانگر کینه ها و سرخوردگی های  داعش در مقابل موج زائران حسینی از سراسر دنیا در اربعین است.

ساعت
0

در این نوشتار برآنیم که نقدی از اوضاع تاسف بار که توسط برخی مداحان و روضه خوانان خاص ، در جلسات مذهبی رخ می دهد را مورد بررسی قرار دهیم.

ساعت
0

اخبار کودتای نافرجام ترکیه و سرکوب آن همه جا را در این چند روز فرا گرفت.

اما خبری در این بین از همه عجیبتر بود. و آن خبر قابل تامل اعزام️ ۱۲ هواپیمای خالی از طرف ایران به استانبول جهت انتقال توریست های ایرانی وحشت زده و منتظر در فرودگاه پایتخت ترکیه به تهران بود!

اما شاید بپرسید تعجبش کجاست ؟!!

ساعت
0

ادبیات عرب به عنوان یکی از غنی ترین زبانهای دنیا و قدیمی ترین آنهاست.  در دورانهایی که از بسیاری از زبانهای دنیا خبری نبود و متنی ادبی و یا شعری گزارش نشده بود حتی کودکان و پیر زنان عرب شعر میسرودند و کلمات مسجع و مقفا بر زبان جاری میکردند . تا جایی که یک رشته ی تخصصی به نام شعر جاهلی عرب به وجود آمد

 

این اهمیت ویژه ی زبان عربی زمانی آشکار شد و گل کرد که ....

 

ساعت
0

 از اموری که شایسته است پیش از خطابه مورد توجه قرار گیرد این نکته است که درباره ی محتوا و قالب سخنرانی اندیشه شود. و خطیب توانا بدون اندیشه و فکر سخن نگوید.

مولا علی در معجم الفاظ غرر الحکم ص 994 فرموده است

فکر ثم تکلم  تسلم من الزلل

ساعت
0

سلام  و رحمت. 

به اطلاع دوستان میرسانم صفحه ی اینیستاگرام حقیر فعال شد. برای رویت صفحه ی مذکور نام فارسی حقیر و یا آدرس زیر را بنویسید  و سرچ کنید . 

لطفا صفحه ی حقیر را فالو کرده و نظرات سازنده ی خودتان را مکتوب بفرمایید

سپاس

شیخ علی زند قزوینی 

 

آدرس اینیستاگرام

Zandqazvini

ساعت
0

پس از انتشار نوشتار نقادانه ی حقیر در باب تعیین صله و پاکت، آن هم بعضا پاکتهای نجومی توسط برخی مداحان و روضه خوانان و منبری ها، که مورد استقبال وسیع مومنین و دوستان اهل بیت واقع شد و در فضای مجازی با سرعت انتشار پیدا کرد ، بنا به درخواست برخی از بزرگان صلاح را در آن دیدم نامه ای در این باب همراه با نوشتار خود، خدمت مراجع عالیقدر تقلید در قم و نجف ارسال کنم و نظر حضرات آیات را در این باب جویا شوم .خوشبختانه آقایان مراجع که متولیان دین، در عصر غیبتند بر حقیر منت نهاده و پاسخ نامه و استفتای این کمترین را به صورت مکتوب عنایت کردندلازم به ذکر است که 16 تن از مراجع تقلید در پاسخ نوشتار حقیر همگی از این عملکرد ناپسند آقایان مذکور اظهار نارضایتی کردند. اکنون گمان میکنم دیگر حجت تمام شده باشد. قطعا از این پس این رفتار ناپسند از دیدگاه مراجع تقلید مردود میباشد. امیدوارم همه ی ما مورد عنایت اربابمان حسین قرار بگیریم. در اینجا فقط به اسم مراجع اشاره میکنیم.

حضرات آیات عظام:

 

 

 

1)      سید علی سیستانی

 

2)      شیخ لطف الله صافی گلپایگانی

 

3)      شیخ جعفر سبحانی

 

4)      شیخ ناصر مکارم شیرازی

 

5)      سید موسی شبیری زنجانی

 

6)      سید صادق شیرازی

 

7)      شیخ حسین نوری همدانی

 

8)      سید محمد علی علوی گرگانی

 

9)      شیخ حسین مظاهری

 

10)  سید عبدالکریم موسوی اردبیلی

 

11)  سید محمد شاهرودی

 

12)  سید عباس مدرسی یزدی

 

13)  شیخ یدالله دوزدوزانی تبریزی

 

14)  سید سعید حکیم

 

15)  شیخ قربانعلی محقق کابلی

 

16)  سید علی سبزواری

 

ارادتمند : شیخ علی زند قزوینی

پایگاه اطلاع رساني

 

a-zand.ir

 

 

 

 
ساعت
0

لعن بر طلحه و زبیر آری یا خیر ؟!!

 

در شبهای گذشته در برنامه ای به نام (دور همی) که از سیمای کشور ما منتشر می گردد هنرمند شهیر جناب آقای مهران مدیری به مناسبت بیان مطلبی طنز وار به نقادی جو ریایی در بین برخی از مردم پرداخت که به مناسبت نامی از طلحه و زبیر به میان آورد و با تعبیر : ( خدا لعنتشون کنه ) از این دو نفر یاد کرد.

اما حرکت عجیب ...

ساعت
0

آیت الله زند قزوینی استاد درس خارج فقه و اصول حوزه ی علمیه ی قم در درس خارجشان درباره ی شهادت حاج قاسم سلیمانی بیاناتی را فرمودند که قابل تامل است:

ایشان ضمن اینکه در درس خارج فقه خود این مصیبت بزرگ را به همه ی شاگردان و عموم مردم و خانواده ی شهید سلیمانی تسلیت گفتند فرمودند : چند نکته درباره ی سردار سلیمانی قابل دقت است.

اولا: فقدان چنین شخصیتی نه تنها برای مملکت ما مصیبت بود بلکه برای منطقه و کشورهای مختلف خصوصا ممالک اسلامی و خاصه ممالک شیعه نشین صدمه و فاجعه ای جبران ناپذیر بود.

ثانیا: به حق میتوان گفت که لقب شهید سلیمانی : ( مدافع الولایه ) بود. چرا که ایشان سالها زحمت کشید و در مقابل درندگان از صهیون و وهابیت و سلفیت جهاد کرد و حرم های اهل بیت و نیز نوامیس شیعه را در سختترین شرایط با جان و دل نگهبانی کرد‌.

ثالثا: انصافا شهادت ایشان سبب شد تا چهره ی غم و حزن شهر و مملکت و منطقه را بگیرد‌. و این نوع از غم ، صرفا مصیبت فقدان یک سردار معمولی نبود.

رابعا: این محبوبیت بسیار عجیب ایشان نشانه ی این بود که این شخص یک سرباز یا رزم آور و یا قهرمان جنگ نبود بلکه او (عارفی) بود که مصیبتش این چنین در قلب ها تاثیر کرد‌. آری سلیمانی عارفی بود که در دو بعد عرفان نظری و عملی راه رفته بود. و البته عرفان عملی او عمیق تر از عرفان نظری اش بود. 

خامسا: سلیمانی عزیز اهل دنیا و تبلیغات نبود. و وابسته به یک حزب و گروه هم نبود. او شخصیتی بود که صرفا منافع دین و مملکت برایش مهم بود. کسی یاد ندارد که او یک بار ادعایی یا تبلیغاتی برای خودش کرده باشد. در عوض خدا به او توفیقی داد که سابقه ندارد. پیکرش را در حرمهای اهل بیت از سامرا و کاظمین گرفته تا نجف و کربلا و مشهد و قم و حتی جمکران تشییع با شکوه کردند. این سزاوار چنین شخصیتی بود که پشت پا به دنیا زده بود.

سادسا: این نوع شهادت مظلومانه که ناجوانمردانه و در تاریکی شب رخ داد و ایشان را در غربت شهید کردند چیزی بود که برای چنین قهرمان مومن عارفی جز این نوع مرگ سزاوار نبود. و چه بد میشد که او در رختخوابش میمرد. هنیئا له ...

سابعا: شهادت ایشان تحولی ایجاد کرد که ما بدانیم اینکه در روایات آمده که کار ظهور امام زمان در یک شب مهیا میشود یعنی چه؟! فقط کافیست که جو حاکم بر عراق و ایران را قبل و بعد از شهادت شهید سلیمانی بررسی کنیم تا ببینیم که چگونه او مردم و شیعیان را متحد و یکپارچه کرد‌ و تفرقه ها را به اتحاد مبدل نمود. کاری که شاید با هزینه های زیاد و فعالیت های فراوان هم خیلی ممکن نبود او با خونش انجام داد.

ثامنا: این شهادت او و علقه ی عجیب مردم به ایشان و گریه های پی در پی  مرد و زن و کودک و جوان و پیر بر او نشانه و علامتی بزرگ برای صاحبان قدرت بود تا بدانند که روش و منش آنها چگونه باید باشد تا مردم به آنها علاقه مند شوند نه اینکه مردم از آنان فاصله بگیرند و نفرت پیدا کنند.

تاسعا: همه میدانیم که  او بسیار دلداده ی حضرت زهرا بود. و جلسه و هیئت با شکوهی را در ایام فاطمیه در تهران بر پا میکرد که زبانزد همه بود. و قطعا با شهادتش و تشییع با شکوهش در مقدمه ی فاطمیه اجرش را از مادر امام زمان گرفت.

به هر حال شهید سلیمانی هم بودنش و هم فقدانش برای شیعه و مردم منفعت ها داشت. خداوند او را در اعلا علیین مستقر بفرماید. و برای شیعه این مشیبت را جبران کند‌.

والسلام علیه یوم ولد و یوم مات و یوم یبعث حیا

 


img