ثواب زیارت قبر موسی بن جعفر
img
درباره سايت
مشاهده مطالب سايت

درباره سايت

img img img
سخن روز
بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.
‐ حضرت علی علیه‌السلام
خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان.
‐ دکتر علی شریعتی
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

امکانات سايت

مطالب سايت

img img
ساعت
0

زیارت قبور امامان مظلوم شیعه و پیشوایان هدایت یکی از والاترین مبانی معرفتی شیعه به حساب می آید . زیارت حرمهای معصومین در واقع تجدید میثاق و عهد با آن انوار تابان میباشداتفاقا این زیارت ها آثار فراوانی دارد که بیان آن از این نوشتار خارج است.

 اما در میان همه ی زیارتها جایگاه زیارت الحسین علیه السلام همچون نگین در میان انگشتر ها بوده و هست. و حتی بزرگان از امامان اهل بیت ثواب زیارت قبر سید الشهدا را در کربلا به مراتب از حج و عمره و... بالاتر دانسته اند... 

اما در ایام شهادت امام مظلوم شیعه ، باب الحوائج الی الله ، حضرت موسی بن جعفر به جاست بدانیم  که زیارت کاظمین  و قبر امام هفتم انقدر زیاد است که حضرت شمس الشموس علی بن موسی الرضا ثواب آن را معادل زیارت حرم امام حسین بر شمرده است

اکنون به این روایت میپردازیم:

مرحوم شیخ صدوق در ثواب الاعمال روایت را از پدرش و او از وسایطش نقل کرده تا حسن بن علی الوشا و او از امام رضا در باب زیارت قبور امامان سوال کرده و امام پاسخ دادند و در پایان در باب فضیلت زیارت حضرت موسی بن جعفر پرسید و امام رضا آن را معادل با زیارت کربلا دانستند:

(قلت للرضا : ما لمن اتی قبر احد من الایمه  ؟! قال له مثل ما لمن اتی قبر ابی عبد الله . قال قلت ما لمن زار قبر ابی الحسن -موسی بن جعفر- ؟! قال: له مثل من زار قبر ابی عبد الله ).

 

ارادتمند : شیخ علی زند قزوینی. 


پایگاه اطلاع رسانی:

a-zand.irنظرات
ارسال نظر
کد امنیتی رفرش
img